توضیحات کامل :

پاورپوینت فنون مذاکره در خانواده در 28 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

مذاکره چیست

عوامل مخرب

فنون مذاکره در خانواده

سخن آخر

 

بخشی از متن

مقدمه

آموختن فنون مذاکره در خانواده مسئله ای مهم است. یک خانواده برای تعامل موفق، نیازمند استفاده از مهارت های کلامی مناسب و اصول و فنون مذاکره هستند. موضوع مبحث امروز بکارگیری فنون مذاکره برای رسیدن به توافق در زمینه های مختلف خانوادگی است. مقدم بر دانستن فنون مذاکره در خانواده، لازم است بدانید، فنون مذاکره چیست و با قدرت تاثیرگذاری آن آشنا شوید. بعد از آن به اصولی می پردازیم، که استفاده از آن ها برای رسیدن به توافقات خانوادگی ضروری است. 

 مذاکره چیست

مذاکره به پروسه ی رویارویی و صحبت طرفین شرکت کننده گفته می شود، که برای تعدیل مواضع خود و ارائه پیشنهادهای متفاوت و رسیدن به یک توافق مشترک صورت می گیرد. که مصالح مجموعه را برآورده می کند. ساده ترین نوع مذاکره میان دو نفر انجام می شود. اما عمولا مذاکره به تبادل پیشنهادات میان بیش از سه نفراتفاق می افتد. هر چه تعداد اعضا بیشتر باشد، با توجه به افزایش نقطه نظرات طرفین، مذاکره پیچیده تر می شود.

عوامل مخرب

در بحث و مذاکره با اعضای خانواده،رفتارهای سمی می تواند، ضمن از بین بردن رابطه سالم میان اعضا، مذاکره را تخریب کرده و از مسیر آن خارج کند. در ادامه به تعدادی از این برخوردهای غلط اشاره می شود.

  و ...